Organizowany już po raz siódmy z rzędu, dla przypomnienia inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka spędzonych dwukrotnie na Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie gościł i koncertował we dworach i pałacach miejscowej szlachty i arystokracji, poprzedzany sławą genialnego młodzieńczego wirtuoza fortepianu. Festiwal Chopin en Vacances organizowany jest pro bono, a wstęp na koncerty festiwalowe jest wolny i bezpłatny. Formuła festiwalu: wybitna młodzież chopinowska koncertuje podczas letnich wakacji na wzór młodego Fryderyka, a mieszkańcy niewielkich wiosek i miejscowości uzyskują dostęp do kultury muzycznej na nieosiągalnym dla nich wcześniej najwyższym poziomie.

DYREKTOR FESTIWALU I JEGO PROWADZĄCY: Michał Korsak – Prezes Fundacji Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska”;

KOORDYNATOR FESTIWALU: Beata Kazimierska-Korsak – Wiceprezes Fundacji „Ziemia Dobrzyńska”;

GOSPODARZE FESTIWALU/KONCERTU – Anna i Włodzimierz Podonowscy h. Łodzia – Pałac w Bugaju;

WYKONAWCY: Filip PACZEŚNY /prof. Joanna Ławrynowicz-Just/ i Wojciech KRUCZEK /prof. dr hab. Joanna Ławrynowicz-Just oraz prof. zw. dr hab. Katarzyna Jankowska-Borzykowska/.

PRZEPIĘKNY KONCERT, WSPANIALI WYKONAWCY, SUPER GOSPODARZE, ORGANIZATORZY I PROWADZĄCY – spokojnie, wolno, bez pośpiechu – wakacyjnie! POGODA WSPANIAŁA!

W trakcie krótkiej przerwy w oranżerii Gości poczęstowano kawą, lemoniadą z czarnego bzu, słodkościami oraz owocami, a w wejściu (o czym już wspomniałem w jednym z poprzednich postów) każdy mógł skosztować nalewki mirabelkowej własnej roboty (mirabelki z drzewa w parku) i Folder festiwalowy „CHOPIN en VACANCES  2023”. Cudowna atmosfera, przepiękny koncert, przesympatyczni i niesamowicie zdolni wykonawcy – NIEZAPOMNIANY WIECZÓR!

Nas – członków i sympatyków Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego – było 25 osób. WSZYSCY ZACHWYCENI!

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA PAŃSTWA ANNY I WŁODZIMIERZA PODONOWSKICH. W podziękowaniu przekazaliśmy naszą „Kronikę OTG z lat 2005-2020” ze specjalna dedykacją. W następnym tomie „Kroniki…” – opiszemy ten wyjątkowy wieczór. Życzymy Państwu wiele dobra, wytrwałości i niekończącej się – tak, jak dotychczas – życzliwości i otwartych serc.

Myślę…, że wrócimy tu za rok!?

ZDJĘCIA Z KONCERTU WYKONALI:  STEFAN KUCHARSKI I MARIAN F. NOWAK

Podobne wpisy