GRAŻYNA KAROLAK – FILAR OSTROWSKIEGO TOWARZYSTWA GENEALOGICZNEGO – WŚRÓD NOMINOWANYCH DO NAGRODY IM. KAZIMIERY ROWIŃSKIEJ!
Za: https://www.facebook.com/prezydent.beata.klimek/?locale=pl_PL
Wieczór pełen kobiecej mocy, wzruszeń i dobra!
Z ogromną radością wręczyłam pierwszą w historii Nagrodę im. Kazimiery Rowińskiej. Jej pierwszą laureatką została Pani Ewa Konieczna.
Jako szefowa świetlicy socjoterapeutycznej „Boże Podwórko”, stworzyła bezpieczną przystań, do której dziś trafiają już dzieci jej dawnych podopiecznych! To nie jest zwykła praca – to misja, która wykracza poza etaty, weekendy i schematy. Pani Ewo, jeszcze raz najszczersze gratulacje!
Choć nagroda jest jedna, to wczorajsza gala była świętem nas wszystkich. Wśród kandydatek było 30 niezwykłych kobiet. Każda z Was to inna historia odwagi, empatii i zmieniania świata na lepsze. Wszystkie jesteście zwyciężczyniami i zasługujecie na najwyższe uznanie. Oto nasze ostrowskie bohaterki, którym dziś nisko się kłaniam:
Marta Hołderna Aleksandra Kieres Grażyna Karolak Sandra Świerblewska Paulina Sakamoto Beata Olszak Magdalena Drapała Teresa Parniewicz Karolina Okrój Wanda Wielebska Urszula Lesiczka Ewa Wojciechowska Małgorzata Płókarz Eugenia Marianna Zawidzka Anna Jaskulska Aleksandra Krawiec Małgorzata „Margarita” Dąbrówka Izabela Potasznik Barbara Kaczmarek Mariola Grocholska Iwona Trzcińska Aleksandra Sobczak Izabela Staroń Anna Michniewicz Wielisława Dankiewicz-Czajka Renata Wieczorek Klaudia Urban
Dziękuję Wam za to, co robicie dla Ostrowa Wielkopolskiego! Jesteście inspiracją dla nas wszystkich!
Fot. Anna Kłopocka
Nowa siedziba Filii nr 2 Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim – ul. Kolejowa 3
– 20 marca 2026







