Uroczystość wręczenia nagrody im. Kazimiery Rowińskiej

GRAŻYNA KAROLAK – FILAR OSTROWSKIEGO TOWARZYSTWA GENEALOGICZNEGO – WŚRÓD NOMINOWANYCH DO NAGRODY IM. KAZIMIERY ROWIŃSKIEJ!

Za: https://www.facebook.com/prezydent.beata.klimek/?locale=pl_PL

Wieczór pełen kobiecej mocy, wzruszeń i dobra! 

Z ogromną radością wręczyłam pierwszą w historii Nagrodę im. Kazimiery Rowińskiej. Jej pierwszą laureatką została Pani Ewa Konieczna.

Jako szefowa świetlicy socjoterapeutycznej „Boże Podwórko”, stworzyła bezpieczną przystań, do której dziś trafiają już dzieci jej dawnych podopiecznych! To nie jest zwykła praca – to misja, która wykracza poza etaty, weekendy i schematy. Pani Ewo, jeszcze raz najszczersze gratulacje!

Choć nagroda jest jedna, to wczorajsza gala była świętem nas wszystkich. Wśród kandydatek było 30 niezwykłych kobiet. Każda z Was to inna historia odwagi, empatii i zmieniania świata na lepsze. Wszystkie jesteście zwyciężczyniami i zasługujecie na najwyższe uznanie. Oto nasze ostrowskie bohaterki, którym dziś nisko się kłaniam:

 Marta Hołderna  Aleksandra Kieres  Grażyna Karolak  Sandra Świerblewska  Paulina Sakamoto  Beata Olszak  Magdalena Drapała  Teresa Parniewicz  Karolina Okrój  Wanda Wielebska  Urszula Lesiczka  Ewa Wojciechowska  Małgorzata Płókarz  Eugenia Marianna Zawidzka  Anna Jaskulska  Aleksandra Krawiec  Małgorzata „Margarita” Dąbrówka  Izabela Potasznik  Barbara Kaczmarek  Mariola Grocholska  Iwona Trzcińska  Aleksandra Sobczak  Izabela Staroń  Anna Michniewicz  Wielisława Dankiewicz-Czajka  Renata Wieczorek  Klaudia Urban

Dziękuję Wam za to, co robicie dla Ostrowa Wielkopolskiego! Jesteście inspiracją dla nas wszystkich!

Fot. Anna Kłopocka

Nowa siedziba Filii nr 2 Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim – ul. Kolejowa 3

– 20 marca 2026

Podobne wpisy