Za nami wielka uroczystość – GALA ANIMATORA I PRACOWNIKA KULTURY 2024. Scena w ostrowskiej Synagodze pięknie przyozdobiona letnimi kwiatami, a na scenie te kwiaty kultury najpiękniejsze. Galę poprowadziła niezawodna od lat Agnieszka Kurzawa, a przyznane  nagrody w imieniu Prezydent Miasta Beaty Klimek wręczał Zastępca Prezydenta Sebastian Górski. Po słowach podziękowania Sebastiana  Górskiego do ludzi kultury z Ostrowa Wielkopolskiego i z miejsc, w których ten Ostrów jest reprezentowany, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród: Młody Talent, Osobowość Ostrowskiej Kultury, Benefactor Ostrowskiej Kultury i wreszcie Filar Kultury. Wśród 22 Osobowości Kultury znalazła się nasza koleżanka z OTG Basia Molska, pracownik Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Wyróżnionymi, bliskich znajomych OTG byli także: Sylwia Jakubek – prezes Koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim oraz Marian Sikorski – Dyrygent Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej.

Po osobowościach ostrowskiej kultury nastąpiło wręczenie wyróżnienia Benefaktor Culturae Ostroviensis. Nagrodę Dobroczyńcy Ostrowskiej Kultury otrzymał  m. in. ZAP Kooperacja Sp. z o.o., która od lat wspiera szereg organizacji pozarządowych oraz działalność wydawniczą OTG. Wyróżnienie odebrali: prezes Zenon Pawlak i wiceprezes Piotr Pawlak. DZIĘKUJEMY BARDZO ZA WSPIERANIE  DZIAŁALNOŚCI WYDAWNICZEJ OTG.

Gratuluję wszystkim WYRÓŻNIONYM. 

Całość przedsięwzięcia została przygotowana przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – panią Dyrektor Dorotę Zmyśloną i jej współpracowników. To dobra inicjatywa realizowana już od szeregu lat. Podczas każdej Gali zadziwia mnie tak duża ilość ludzi uzdolnionych, zaangażowanych, profesjonalnych w swoim działaniu i twórczych, co przynosi chlubę naszemu Miastu.

FOT.: STEFAN KUCHARSKI I ANNA KŁOPOCKA Z UM OW.

Zob. także na:

https://www.facebook.com/prezydent.beata.klimek/?locale=pl_PL [dostęp: 18.06.2024].

Ostrów jest pełen kultury! W Forum Synagoga wręczyliśmy tytuły Osobowości Ostrowskiej Kultury, Młode Talenty, Benefaktor Culturae Ostroviensis. Szczególne wyróżnienie i tytuł Filar Kultury przyznaliśmy wyjątkowemu człowiekowi Andrzejowi Jerzykowi, dziennikarzowi muzycznemu i animatorowi muzyki bluesowej. Za nami Gala każdej Gali zadziwia mnie Animatora Kultury 2024!

Kultura to wielka siła Ostrowa Wielkopolskiego! Dziękuję za to, że tworzycie i wzbogacacie nasze miasto. Pielęgnujcie swoje talenty. Brawo dla Was wszystkich!

Podobne wpisy